ЕКОЛОГІЧНІ ВИНАХОДИ

Для тих, кого дістали погані новини ми зібрали інформацію, що може приємно здивувати та трохи порадувати. Читайте у статті про пластик з картоплі, степлер без скоб та туалетний папір замість шредера.

Пластик з картоплі

Альтернативу пластику придумав студент зі Швеції Понтус Терквіст. Свій винахід він представив на студентському конкурсі The James Dyson Award і завдяки йому вийшов у фінал.

Для конкурсу він виготовив набір одноразового посуду з придуманого ним матеріалу, який хлопець назвав Potato Plastic. За задумом юнака такий органічний «пластик» може повністю замінити звичайний.

Все, що потрібно для його отримання – картопляний крохмаль. При цьому матеріал розкладається всього за два місяці на прості органічні складові, що допоможе знизити кількість сміття на звалищах.

Молочний поліетилен

Американські хіміки представили громадськості новий вид пакування – їстівну плівку для упаковки харчових продуктів. За своїми властивостями вона цілком відповідає поліетилену, але набагато корисніше для навколишнього середовища.

Виготовлена ​​з казеїну, який є невід’ємною частиною коров’ячого молока, вона абсолютно повністю здатна до розпаду і безпечна для здоров’я людини. Більш того – її можна навіть не знімати з продукту – при нагріванні плівка сама розчиниться і стане одним з інгредієнтів блюда. Дуже зручно, наприклад, якщо готуєш собі розчинну каву з пакетика.

Крім безумовної користі для навколишнього середовища така плівка має ще одну перевагу – завдяки її білковій структурі продукти зберігаються довше, адже вони краще захищені від  впливу кисню.

Розумний чайник

«Еко-чайник», дозуючий воду, з’явився в продажу. На нагрівання води в звичайному чайнику витрачається електроенергія, рівносильна за кількістю включенню 50-ти лампочок.

При цьому більшість кип’ятить повний чайник води, щоб випити лише склянку чаю. Новий винахід допомагає вирішити цю проблему. Він складається з двох резервуарів: наливається вода в перший, потім вибирається на скільки склянок необхідно нагріти води, потім з першого резервуара в другій надходить рівно стільки води, скільки необхідно для приготування, наприклад, двох чашок чаю.

В результаті економиться час і електроенергія, та не потрібно вгадувати скільки води налити, щоб вистачило на потрібну кількість чашок.

Степлер без скоб

Кожен день в офісах використовується величезна кількість дужок для степлера. При цьому скріпки виготовлені з міді або мідних сплавів.

Степлер без скоб замість скріпок використовує сам папір. Степлер робить невеликий надріз в листах, а з відрізаної смужки паперу формує невеликий «замочок», яким і скріплює листи між собою. Плюси його очевидні, мінус тільки один – їм можна скріплювати не більше 5 аркушів за один раз.

Крісло-підзарядка

Використовувати кінетичну енергію для підзарядки придумали давно: вже десять років як стали з’являтися двері, що виробляють енергію за рахунок обертання.

Люди, які відвідують офіси, кав’ярні, вокзали, штовхають двері, а сила обертання перетвориться в електрику, постачає сам заклад. Сьогодні активно продається ще одна новинка – крісло-качалка, за рахунок кінетичної енергії заряджає мобільні телефони.

Виглядає воно як класичне крісло-качалка. Однак в ньому можна не тільки відпочити, а й за рахунок кінетичної енергії зарядити мобільник – чим активніше гойдаєшся, тим краще йде заряд =)

Шкіра з банана

Шкіряні аксесуари завжди вважалися ознакою престижу. Однак використовувати для гаманців і сумок шкіру тварин не екологічно. Тому багато брендів вже відмовилися від шкіряних виробів, а компанія Green Banana Paper придумала альтернативу: вчені корпорації навчилися робити шкіру з бананових волокон.

При цьому спеціально вирубувати дерева для виробництва не доводиться – використовується деревина тих примірників, які зрубують під час профілактичної вирубки на плантаціях.

Водяний пил замість душа

Насадка на душ Nebia придбала чимало шанувальників по всьому світу. Вона популярна не тільки серед прихильників екологічного способу життя, а й серед тих, хто до турботи про навколишнє середовище не має ніякого відношення. Справа в тому, що вона допомагає економити до 70% води під час прийому гігієнічних процедур.

А це не тільки дозволяє дбайливо використовувати природні ресурси, але і економить сімейний бюджет. Економія досягається за рахунок проривних технологій: насадка розпорошує потоки води на мільйони крапель, створюючи враження водяної пари.

В результаті споживається в три рази менше води, ніж під час звичайного душа. До того ж всі користувачі відзначають, що такий душ швидше допомагає розслабитися і зняти стрес.

Підгузки з медуз

Згідно з дослідженнями вчених Ізраїлю матеріал, зроблений з тіл медуз, є відмінним абсорбентом. Гідромаш, так назвали новий матеріал, вбирає в кілька разів більше води, ніж важить сам, так що цілком може замінити наповнювачі в підгузниках, одноразових пелюшках і засобах жіночої гігієни.

Підгузки з такого матеріалу легко розкладаються протягом місяця і не шкодять навколишньому середовищу. Знищувати медуз для створення продукції не доведеться – загиблих медуз багато на березі будь-якого моря.

Туалетний папір замість шредера

Шредери, які є практично в будь-якому офісі, сьогодні можна замінити на пристрій White Goat. Воно дозволяє прямо в кабінеті перетворювати макулатуру в туалетний папір. Досить вставити в нього 40 аркушів формату А4, щоб отримати рулон туалетного паперу.

Пристрій сам подрібнює вторсировину, розчиняє його в воді, стоншує, а потім висушує і скручує в рулон – в результаті можна заощадити на вивезенні сміття і закупівлю предметів гігієни.

Олівець замість картриджа

Японський дизайнер техніки Хоянг Лі придумав, що робити із залишками простих олівців. Зазвичай ці невеликі «огризки» просто викидають на смітник, але Хоянг Лі пропонує зробити їх картриджами для принтера.

Незвичайний принтер відокремлює дерево від грифеля і використовує останній для друку документів. При цьому пристрій має додаткову функцію – при необхідності пере написане, так що один і той же лист можна використовувати кілька разів. Це дозволяє економити гроші на закупівлю нового паперу, знизити кількість спожитого паперу і зменшити кількість сміття.

Не засмучуйтесь та сортуйте сміття разом з УМК!

Всі фото взято з Інтернету. Права на них належать авторам.