Екомаркування товарів: що це таке і як обрати товар?

Похожее изображение

Знаходячись у магазині чи супермаркеті Ви зазвичай підбираєте необхідні для Вас товари. Але чи вони екологічні та як обрати правильні? Відповідь проста – звертати увагу на екологічні маркування. Про це та багато іншого – далі у статті.

Навіщо це мені?

Картинки по запросу eco groceries

Слід розуміти, що виробники це комерційні організації, і в прагненні максимального прибутку виробник може нехтувати екологічними питаннями. Мас-маркет бренди, які порушують всі можливі екологічні норми в бідних країнах, кожен день виробляють сотні тисяч одиниць дешевого і токсичного одягу, який через кілька місяців відправиться на звалище.

Саме для допомоги покупцю при виборі екологічного товару і були створенні десятки організацій по всьому світу, які займаються сертифікацією продуктів та екомаркуванням. Отримати екомаркування може лише та компанія, яка пройшла експертизу і довела екологічну безпеку і високу якість своєї продукції.

Перевірку на відповідність нормам можуть здійснювати державні структури або екологічні організації. Успішним прикладом роботи з екомаркування в західних країнах є Шведське товариство охорони природи (SSNC). Громадські екологічні організації та некомерційні об’єднання розробляють свої екомаркування, щоб з їх допомогою споживач зміг вибрати безпечний товар.

Про види екомарок

Naturtextil Best

Екомаркування Naturtextil Best отримують речі з текстилю найвищої якості, виробленого з натуральної екологічно-чистої сировини. Контроль за дотриманнями екологічних норм здійснює Міжнародний союз натурального текстилю (IVN). Друк Naturtextil Best гарантує відсутність з’єднань, що завдають шкоди здоров’ю людини або навколишньому середовищу.

«Экологічний  вибір» (SSNC)

Знак екомаркування Шведського Товариства Охорони Природи (Swedish Society for Nature Conservation – SSNC) зображується у вигляді яструба. Екомаркування SSNC ставиться на товари з 13 різних груп: миючі засоби, засоби для виведення плям і відбілювачі, туалетні очисники, засоби для посуду, пральні порошки, мила і шампуні, папір, серветки, а також текстиль, електрика, електрообладнання тощо. Товар, який має цей знак, не забруднює навколишнє середовище ні в процесі виробництва, ні під час застосування, ні в процесі утилізації або переробки.

Эколейбл Европейского союзу

Картинки по запросу Эколейбл Европейского союза

Знак екомаркування для країн Європейського союзу «Еколейбл» означає, що це органічний продукт, сертифікований по екологічним нормам ЄС.

Виробник максимально можливо обмежує збиток, що наноситься природі або тваринам в процесі виробництва (але не відмовляється від шкідливих речовин і речовин тваринного походження повністю). Еколейбл ЄС не поширюється на харчові продукти і ліки: їм маркуються товари, віднесені до небезпечних товари, але використовувані при дотриманні обмежувальних умов і в допустимих межах.

Ozone Friendly (CFC Free)

Картинки по запросу Ozone Friendly (CFC Free)

Екозначок Ozone Friendly має багато різновидів, але завжди виглядає як зображення земної кулі. Знак Ozone Friendly на товар (зазвичай це аерозолі ─ дезодоранти, освіжувачі повітря, лаки для волосся і т.д., використання яких руйнує озоновий шар атмосфери) означає, що в складі немає речовин, що призводять до руйнування озонового шару.

Not tested on animals

Картинки по запросу Not tested on animals

Екомаркування «Not tested on animals» («Не тестувався на тваринах») або Animals Friendly застосовується у виробництві етичної косметики, побутової хімії та інших етичних товарів і виглядає як схематичне зображення кролика. Екознак гарантує, що товар і його компоненти не тестувалися на тваринах.

«Органічний продукт» (ЕС)

Похожее изображение

 

Загальноєвропейське екомаркування «Органічекій продукт» означає: товар сертифікований за нормами ЄС як органічний. Всі органічні продукти, створені за нормами Європейського Союзу, мають на упаковці «зелений листок», що складається із зірок як на прапорі ЄС. Це означає, що продукт виготовлений в ЄС і відповідає всім вимогам до органічної продукції.

А що у нас?

Картинки по запросу дсту

У Росії, Білорусі та Україні розвиненої системи екомаркування немає, але існує обов’язкова державна сертіфіцікація і контроль якості продукції, що випускається (Держстандарт). Обов’язкова перевірка будь-якого продовольчого товару експертами санітарного нагляду тобто отримання гігієнічного сертифікату. Також в Україні діє система маркування пластику для переробки та міжнародні екомаркування.

Тому під час наступного походу у магазин Ви можете орієнтуватись на ті екомарки, про які ми сьогодні розповіли. Звісно такі товари вартують більше, зате Ви точно будете впевненні у екологічності цього продукту!

Картинки по запросу eco groceries

Сортуйте сміття та живіть екологічно разом з УМК!

Всі фото та маркування взято з мережі Інтернет та права на них належать авторам. Данний матеріал підготовано у ознойомлювальних цілях.