Проект “Розділяй”: про макулатуру і папір

В рамках проекту “Розділяй” ми ведемо бесіди з різними людьми, але питання у всіх приблизно однакові. Тому було вирішено написати цикл статей для того щоб відповісти на ці питання. Тема першої статті – Макулатура.

11

Що виготовляють з макулатури? Чому з макулатури не роблять офісного паперу, раз це так вигідно?

З макулатури зараз виготовляють дуже багато всього – від виробничого картону для упаковки товарів до високоякісної санітарно-гігієнічної продукції. Багато сучасної техніки упаковується у коробки з макулатури.

Упаковка навушників Marshall преміум якості
Коробки для смартфонів, планшетів та іншої техніки Xiaomi упаковані у коробки з вторинної сировини.
Вся серія Galaxy від Samsung запакована в екоупаковку

Для офісного паперу ЛИШЕ вторинна сировина не підходить, так як неможливо досягнути необхідної білизни, проте зараз вже існують смішані технології – коли використовують і макулатуру і первинну сировину для виготовлення паперу.

Навіщо нам сортувати сміття, коли ми здаємо його службам чистоти, нехай вони сортують?

Зараз в Україні через те, що громадяни не сортують сміття дома самостійно сотні тон макулатури та іншої вторсировини гниють на смітниках. Звісно, більшість міських служб чистоти певним чином самі сортують сміття – проте вони можуть сортувати лише великі об’єкти, а мілка макулатура лишається разом з побутовими відходами. Ще необхідно сортувати макулатуру вдома бо так вона буде вищої якості і з неї можна буде виготовити санітарно-гігієнічну продукцію чи крафт папір.

Папір же виготовляється з дерева, то може нехай він перегниє?

Відповідь на це питання – час.  Навіщо чекати поки целюлоза за декілька років стане добривом коли її можна ще раз використати прямо зараз? Також не забувайте про те, що папір рідко буває чистою целюлозою:

  • На папір зазвичай нанесені чорнила, що можуть бути токсичними
  • Папір може бути відбіленим – а значить у його волокнах лишилась відбілююча речовина, яка також токсична
  • Папір для краси часто ламінують – на нього нанесений тонкий шар пластику, який не тільки збільшує час його перегнивання, а й губить природу пластиком, що має дуже великий період розкладання.