Правило 3R: Reduce. Reuse. Recycle.

Здається, усім вже відомо про 3R правила розумного споживання – reduce, reuse, recycle. Якщо Ви ще не обрали екологічний шлях, серед усього різноманіття, спробуйте почати саме з цих трьох «R». Отже, зменшуйте, повторно використовуйте, переробляйте та читайте цю статтю!

Reduce – зменшити

Як зазначив один з експертів порталу Life Goggles, добре, звичайно, переробляти товари, а не викидати, але ще краще їх взагалі не купувати. З одного боку, зменшення кількості речей, які Ви використовуєте в повсякденному житті, є першим і найважливішим кроком на шляху початківця рятувальника планети. З іншого боку, це допоможе розвантажити особистий життєвий простір і відчути себе трохи вільніше.

Насправді reduce – найпростіший шлях, який не потребує докладання енергії на пошуки можливостей переробити річ або використовувати її повторно. Потрібно просто вирішити для себе, що Вам дійсно потрібно, а що ні. В останню категорію може потрапити все що завгодно, від неекономного споживання електрики і води до зловживання пластиковими пакетами і упаковкою.

Деякі продукти, наприклад, банани, не потребують додаткового упаковування. Немає потреби тримати мікрохвильовку включеної в розетку цілодобово, якщо Ви раз в день розігріваєте в ній хліб з сиром, а, йдучи за покупками, можна заздалегідь подбати про те, щоб взяти багаторазову сумку або вже наявний у Вас пакет.

Зовсім необов’язково обмежувати себе у всьому. Позбавтеся хоча б від звичок, які не доставляють Вам задоволення, вже півсправи. Про решту можна подумати пізніше.

Reuse – повторне використання

Ми скинули баласт, відмовилися від покупки сто двадцятої спіднички та сто тридцятої вудки. Тепер варто знайти можливість використовувати якісь речі повторно. Органічні відходи можна перетворити в компост, старий одяг здати в притулок, храм або подарувати на відповідних сайтах, якісь старі речі можна використовувати для створення нових. Починаючи від посуду з цитрусових кірок і кокосів, закінчуючи намистом з ґудзиків. Варіантів безліч. В цілому в потоці DIY (Do It Yourself ) є маса “рецептів” на цю тему. Крім того, такі штуки дуже люблять діти – одне задоволення майструвати з ними якісь нові речі зі старих, магія.
Існує також цілий напрям в дизайні, що працює тільки з вторинними матеріалами. Прикладів по всьому світу маса, скажімо, лавки зі старих скейтів в Америці.

Сумки Freitag з автомобільних тентів виготовлені в Швейцарії

 Сумки bannerbag з рекламних банерів від дизайнерів з Москви

 

Варіантів на будь-який смак =)

Recycle – переробка

Отже, перші два кроки пройшли безболісно, ​​можна рятувати світ далі. Все одно, щось доведеться викидати, без цього аж ніяк. Причому, як показує статистика, велика частка всіх домашніх відходів припадає на численні упаковки з супермаркетів, в яких ми приносимо додому продукти – картонні коробки, скляні та алюмінієві банки, кілька видів пластику. Замість того, щоб скидати їх в загальну сміттєву корзину, зберіть окремо і віддайте в переробку – це допоможе зберегти ресурси. Наприклад, на Рісайклінг алюмінієвої банки потрібно на 80% менше електроенергії, ніж на виробництво нової. Економія. Та звичайно, плюс до карми. На сьогоднішній день є маса пунктів прийому вторсировини, куди можна відвезти сміття. Хоча б частково. Наша компанія збирає вторсировину, якщо у Вас накопичилось достатньо.

І хороша новина: якщо перший і другий етап пройшли успішно, Вам вже не доведеться наймати сміттєвоз, щоб доставляти своє сміття на пункти прийому вторсировини. Поступово Ви перестанете обростати сміттям в звичних масштабах. Вам сподобається. І тоді, швидше за все, цих трьох простих кроків Вам стане недостатньо. Головне почати.

Тож, думайте екологічно разом з Українська Макулатурна Компанія!

Всі фото з мережі Інтернет і права на них належать авторам.