Що варто знати про недопалки?

Про небезпеку пластику від соломки до пляшки, вже давно звернули увагу багато корпорацій, роздрібних продавців, країн та міст. Йому оголосили війну усі, від Marriot до Starbucks та McDonald’s. Виявляється, що сигарети становлять більшу загрозу для навколишнього середовища.

Останній звіт показує, що найбільше забруднення океанів у результаті діяльності людини спричиняють не пластикова соломка і не пластикові пакети, а недопалки сигарет. Тому саме на цьому різновиді сміття необхідно зосередити найбільшу увагу.
Недопалки не тільки є всюдисущими, але їхня утилізація не врегульована. Це призводить до того, що до світового океану потрапляє практично необмежена їхня кількість. Однак є організації та люди, які хочуть це змінити.

Організація The Cigarette Butt Pollution Project вживає заходів для заборони сигаретних фільтрів, які виготовляються з ацетату целюлози, свого роду пластику, який може розкладатися навіть протягом десятиліття. У дослідженні повідомляється, що щорічно виробляється 5,6 трлн сигарет із фільтрами з цієї речовини. Щонайменше дві третини з них «безвідповідально викидаються».

Засновник кампанії і професор громадського здоров’я Томас Новотни пояснив, що фільтри не забезпечують жодної користі для здоров’я, а є лише маркетинговим інструментом і полегшують людям паління.
На щастя, не лише активісти та вчені свідомі цієї загрози. Самі тютюнові підприємства аналізують і шукають заміну для фільтрів: від біорозкладаних матеріалів до портативних попільничок. Проте дотепер ці зусилля не мають наслідків, тому що курці звикли до стандартних фільтрів і не хочуть відмовлятися від них.
Томас Новотни бореться за заборону використання сигаретних фільтрів, проте поки що ці спроби не увінчались успіхом, оскільки багато законодавців отримують доходи від компаній, пов’язаних з тютюновою промисловістю.

Вчені Королівського технологічного інституту в Австралії запропонували використовувати залишки сигарет для зміцнення дорожнього покриття.

Вчені підкреслюють користь від їх пропозиції — утилізація недопалків і поліпшення стану доріг. Щорічно курці в усьому світі викидають близько 1,2 млн тонн недопалків, і їх кількість буде тільки збільшуватися. Розкладаються ж недопалки повільно — від декількох місяців до декількох років.
Австралійські вчені пропонують робити спеціальні капсули, для чого випробували кілька методів. В одному — недопалки сушать при температурі 105 ° C, кладуть під прес, а потім просочують гарячим бітумом. Інший спосіб полягає в тому, що висушені недопалки поміщають в парафін, розігрітий до 80 ° C. Всі варіанти протестували на стабільність, пружність, щільність і наявність пустот, заповнених повітрям.
Як виявилося, найбільше навантаження здатна витримувати суміш з вмістом капсул, просочених бітумом, з щільністю 10−15 кг/м3 за кількістю капсул в асфальтобетоні.
У результаті дослідження показали, що капсули з недопалків не тільки зміцнюють дорожнє покриття, але і знижують нагрівання асфальту, що дуже важливо в міських умовах.

Давайте з користю використовувати власне життя та піклуватися про природу.
Сортуйте сміття разом з УМК!

Всі фото взято з мережі Інтернет, права на них належать авторам фото.