Унікальні та екологічні дороги з пластику

Пластик розкладається сотні, а то й тисячі років та засмічує все навколо. Але якщо до нього підійти з розумом то він стане найкращим другом екології та людини.Один з таких шляхів – унікальні пластикові дороги. Про ці чудо-дороги читайте далі.

Індійський досвід

Метод ремонтування пластиком дорыг придумали у Індії. Через погане фінансування ремонт доріг у деяких регіонах країни взагалі не відбувався, і щоб відремонтувати дороги місцеві жителі почати складувати у дірки пластик та спалювати його. Таким чином було отримано міцні латки, що тримали дороги купи.

Зараз у Індії створюють цілі дороги з переробленного пластику. Таке покриття тримається міцніше ніж звичайний асфальт, зменшує витрати на дороги ти вирішує питання індійського сміттєвого кризу.

 

Шотландський стартап

Шотландський стартап MacRebur побудував автомобільну дорогу в графстві Камбрія на північному заході Англії з асфальтової суміші, в якій використовується перероблений пластик.

Шотландець вперше подумав про використання пластика для будівництва доріг, коли побачив, як місцеві жителі в Індії закладають вибоїни на дорогах, наповнюючи їх пластиковим сміттям і спалюючи його. Після цього Маккартні з двома товаришами заснував компанію MacRebur, щоб зайнятися вирішенням відразу двох проблем: поліпшити якість автомобільних доріг і заодно вирішити проблему пластикових відходів.

І у них вийшло! Шотландці перетворюють 100% переробленого пластику в маленькі гранули, які назвали MR6. Вони замінюють в асфальтової суміші бітум – продукт переробки нафти, з якого на 10% складається звичайний асфальт і який потрібен для затвердіння суміші. MacRebur стверджує, що технологія забезпечить підвищення міцності доріг на 60%, а термін служби – в 10 разів. Точний склад суміші тримається в секреті.

Технологія з Нідерландів

Інакша за технологією, але не за корисністю технологія була розроблена групою компаній у Нідерландах. Вони створили секційну версію дороги з пластику.

Окрім саме питань переробки ця дорога вирішує проблему наводнень та розмішення комунікацій. Секції такої дороги містять у собі порожнечі у яких можуть бути прокладені різного роду комунікації.

Проте краще один раз побачити, тому ось невиличку відео про цю дорогу з Нідерландів.


Відео англійською мовою

Можливо скоро і в Україні будуть використовувати цю технологію – і тоді ми станемо не лише екологічнішими, а й матимемо прекрасні дороги!

Всі фото та відео взято з мережі Інтернет. Права на них належать авторам фото.