Жах сучасності

Нині перед людством постає питання – а що далі?! Технології розвиваються, щоб спростити наше життя, щоб звільнити час на щось важливіше. Пластик став одним з найбільш зручних матеріалів, але ті хто винайшов не продумав найголовніше – утилізацію. Підбір фото сучасного пластикового світу.

Ну давайте подивимося на наш пластиковий світ.

Перша пластмаса була отримана англійським металургом і винахідником Олександром Паркс в 1855 році. Ні, це не винахідник, це жителька В’єтнаму з провінції Тхань Хоа, приблизно в 150 км на південь від Ханоя, 18 травня 2018. (Фото Nhac Nguyen).

Слон тиняється по звалищі в пошуках чого-небудь отакого, Шрі-Ланка 11 травня 2018. (Фото Lakruwan Wanniarachchi).

Ліс біля Хабаровська, Росія, 27 травня 2018. Краса. (Фото Artem Zarubin).

Пластик і не тільки на околиці Джамму, Індія 5 червня 2018. (Фото Channi Anand).

Екскаватор намагається очистити річку від пластику під Порт-о-Пренс, Гаїті, 21 травня 2018. (Фото Andres Martinez Casares).

Узбережжя в місті Паранаке, Філіппіни. (Фото Romeo Ranoco).

Пластиковий світ у Тадж-Махала в Агре, Індія, 19 травня 2018. (Фото Saumya Khandelwal).

Пластиковий пляж на Балі, 12 лютого 2017. (Фото Maxim Blinkov).

Ще в 2014 році вчені підрахували кількість сміття в Світовому океані. Дані невтішні: 88% поверхні забруднено пластиковим сміттям різного розміру, а найбільш дрібні частинки осідають в шлунках морських мешканців. Це ось останки альбатроса. (Фото Dan Clark).

А ці 80 пластикових пакетів витягли з кита, 1 червня 2018. (Фото Thailand’s Department of Marine and Coastal Resources).

У Тихому океані давно існує так зване «Велика тихоокеанська сміттєва пляма» гігантське скупчення дрібних частинок пластика; їх ще називають «сміттєвим континентом».

Читайте також: Острів зі сміття

 

З цього «континенту» не можна прогулятися, його не видно з космосу: пляма сміття, сформоване океанськими течіями, занадто розріджена. Площа плями точно невідома, за найскромнішими підрахунками вона складає близько 700 тисяч квадратних кілометрів, тобто більше площі Франції.

Так скоро буде виглядати серфінг в Сантьяго, Чилі на думку виробників цього плаката. (Фото Claudio Reyes).

Джакарта, Індонезія. Нові квартали. (Фото Ed Wray).

До речі, 60 держав по всьому світу ввели повну або часткову заборону на використання пластикової упаковки. Серед них як розвинені держави (наприклад, Бельгія та Канада), так і деякі країни, що розвиваються. У Кенії, Камеруні, ПАР і Бангладеш взагалі круто взялися за справу: за виробництво і продаж окремих видів пластикових виробів там можна заробити навіть тюремний термін. Англія, Франція, Німеччина і Данія, наприклад, намагаються поступово відмовлятися від пластику, вводячи ліміти і додаткові мита на використання пластикової упаковки. Так в цих країнах стимулюють плавний перехід на більш екологічні матеріали.

Пластиковий канал в Мумбаї, Індія, 4 червня 2018. (Фото Rafiq Maqbool).

Ліванські пластикові берега. (Фото Hussein Malla).

На околиці Пекіна, 16 травня 2018. (Фото Fred Dufour).

Міст через річку в Дацці, Бангладеш, 4 червня 2018. (Фото A.M. Ahad).

Чаплі на околиці столиці Шрі-Ланки, Коломбо. (Фото Lakruwan Wanniarachchi).

Пластиковий світ в Момбасі, Кенія, 3 червня 2018. (Фото Andrew Kasuku).

Пляж на півдні Афін, Греція. (Фото Thanassis Stavrakis).

Пластикові пляшки біля Ханоя, В’єтнам 5 червня 2018. (Фото Nguyen Huy Kham).

Жінки в пластиковому одязі збирають пластикові відходи на переробку пластику в Уганді, 2 червня 2018. (Фото Isaac Kasamani).

Рибак-оптиміст з Карачі, Пакистан, 10 травня 2018. (Фото Asif Hassan).

А що далі?

Земля існує вже 4.5 млрд років. А ми тут скільки? І ми маємо нахабство думати, що ми загрожуємо її благополуччю? Планета нікуди не дінеться, це ми зникнемо. Планета скине нас, як настирливу блоху, і покрив її оновиться. Вона зцілить себе, це самокорегуюча система. — Джордж Карлін

(Фото Noel Celis)

Дійсно, засмічуючи навколишнє середовище ми робимо гірше самим собі.